Víkend v Plzni plný gospelu
Milan Svoboda

Víkend v Plzni plný gospelu

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve společnosti

Gospel až na dřeň je velmi výstižný název tradičního víkendového workshopu v Plzni. Nejen proto, že výtěžek za závěrečného koncertu jde na Nadaci pro transplantaci kostní dřeně.

Více než dvacet hodin zpěvu ve dvou dnech, to je můj víkend snů. A evidentně nejen můj. V Plzni se sjelo 90 gospelových nadšenců, další zůstali pod čarou, kdyby se náhodou na poslední chvíli uvolnilo místo. Loni a předloni byl hudební workshop zrušen kvůli proti-covidovým opatřením, o to větší bylo nadšení všech zpěváků. Uvědomila jsem si, že ani společné zpívání není samozřejmostí - nikdy v době před covidem by mě nenapadlo, že zažiju zákaz zpěvu jako v Půlnočním království z pohádky Pyšná princezna.

Dirigenti byli vynikající. Gabi Gasior přijela z Polska, Sarah Moshage Ahola z Dánska a černošský zpěvák a dirigent Collin Vassel z Londýna.

V neděli ráno byla v centru Maranatha gospelová bohoslužba, kde se představil místní sbor Gospel train. Nedělní večer patřil závěrečnému koncertu, s doprovodem skvělé kapely ve složení klávesy, kytara, basa, bicí. Skvělé Úžasné bylo i publikum a navíc štědré. Pro Nadaci pro transplantaci kostní dřeně se vybralo přes 41 tisíc korun.

Těch osm písní, které jsme se naučili, mi zní stále v uších.

sepsalJarmila Levko

View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/vikend-plzen-gospel#sigProId6d265f66da

odkaz Benefice Gospel (až) na dřeň
(2 - počet hlasů)
Přečteno 365 krát

Více z této kategorie:

Nebesa »