Jarní dámské setkání

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve společnosti

V minulém týdnu jsem se sešla s řadou inspirativních žen na Jarním dámském setkání.

Tentokrát jsme se sešli v Krajské vědecké knihovně v Liberci. Knihovnu i svůj životní příběh představila její ředitelka Dana Petrýdesová, které tímto velmi děkuji za pomoc s organizací. Sál zdobily překrásné obrazy Jany Hrabovské, která také představila svou první knihu, detektivku Poslední zvonění pro vraha a nechala nás nahlédnout do kuchyně začínající autorky knih.

Zlatým hřebem programu byl pub kvíz, tedy přesněji řečeno knihovní kvíz, který připravila knihovnice Helena Kovalová. Otázky byly ze třech okruhů: gastronomie, jazyk a podivuhodní živočichové. Musím říct, že nebyly jednoduché, ale dámy obstály skvěle. Tak schválně: věděli byste například, kterou část těla má neobvykle velikou poloopice Ksukol z Madagaskaru? Nebo jaký volací znak (mužské jméno) mají všechny vrtulníky letecké záchranné služby? Za skvělé moderování kvízu děkuji Lauře Levko a Pavlovi Šindelářovi.

O příjemnou atmosféru našeho setkání se postarala hudba v podání Jaroslava Němce a Petry Bosákové. Díky Miluši Charyparové se pak stalo naše setkání mezinárodní, když přivedla velmi milé dámy z partnerského města Augsburgu. rodiny.


Prostředí Krajské vědecké knihovny Liberec je velmi příjemné, můžeme být na naši knihovnu pyšní. Nejen, že je to moderní zajímavá stavba, ale je to také živoucí organismus. Budova plná života, kde se mezi knížkami odehrává řada besed, koncertů, výstav, a dokonce i ples.

Zajímavé je, že naše Stavba smíření, jak je také budova knihovny nazývána, fungovala většinou pod vedením žen. O její výstavbu v letech 1997–2000 se velmi zasloužila tehdejší ředitelka Věra Vohlídalová, vedla ji také Dagmar Helšusová, Blanka Konvalinková a dnes Dana Petrýdesová. Jediným mužem – ředitelem byl v letech 2001–2007 byl Pavel Harvánek. Inu, ženám knihy sluší.


View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/jarni-setkani#sigProId39c6b54122


sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 31 krát
Označeno v :