Smutné výročí justiční vraždy Milady Horákové

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Lidská práva

Zločiny komunismu nesmí být zapomenuty!

Kolik je člověk ochoten obětovat pro pravdu a pro demokracii? Otázka, kterou si člověk musí položit v den výročí popravy Milady Horákové, poslankyně, matky a manželky. Tento obludný čin zůstává mementem zrůdného komunistického režimu, Milada Horáková pak symbolem boje za svobodu a demokracii, osobní statečnosti a povýšení ideálu pravdy nad osobní zájmy.

Milada Horáková byla právnička, politička a bojovnice za demokracii a lidská práva. Její život byl poznamenán odporem proti dvěma totalitním režimům – nacismu a komunismu. Za svou činnost v odboji během druhé světové války byla vězněna nacisty. Po válce se aktivně zapojila do politického života jako poslankyně Národního shromáždění za Československou stranu národně socialistickou.

Po komunistickém převratu v únoru 1948 se Milada Horáková stala terčem politické perzekuce. Byla zatčena, obviněna z údajného spiknutí proti komunistickému režimu a v zinscenovaném politickém procesu odsouzena k trestu smrti. Navzdory mezinárodním protestům a žádostem o milost byla poprava vykonána.

Milada Horáková se stala symbolem odporu proti komunistické totalitě a boje za svobodu a demokracii. Její odvaha a neochvějné přesvědčení stát za pravdou jsou dodnes inspirací pro mnoho lidí.


Den výročí její smrti je příležitostí zamyslet se nad hodnotami, za které položila svůj život. nesmí být zapomenuty!

sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 23 krát

Více z této kategorie:

« Strategie strachu