Koncert pod stromy

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

V libereckém parku Jiřiny a Milana Uherkových se minulý týden sešlo hodně malých i velkých zpěváků a příznivců dětského pěveckého sboru Severáček.

Právě v tomto parku byly v roce 2018 vysazeny tři stromy, lípa, dub a jasan, na památku tří sbormistrů, Jiřiny a Milana Uherkových a Petra Pálky. V programu Koncertu pro stromy zazpívali nejmenší členové severáčkovské rodiny z přípravných sborů Broučci zpěváčci a Plamínek, poté Koncertní sbor Severáčku, a nakonec se připojili i bývalí členové. Některé skladby jsou totiž v repertoáru sboru po celá desetiletí, a tak je zná každý, kdo Severáčkem prošel. I já jsem v Severáčku vyrůstala.

Dětský pěvecký sbor Severáček založili manželé Uherkovi už v roce 1958 a společně ho vedli více než 30 let. Nedali nám do vínku jen hodně krásné muziky, byl tu i velký lidský rozměr. Uherkovi se zajímali o každé jedno dítko, o to, jak se mu daří ve škole nebo jestli nemá nějaké starosti. Věděli všechno. A jak krásně uměl Milan Uherek vyprávět o historii! Vždycky když jsme jeli na nějaký zájezd, ať už po tuzemsku nebo do zahraničí, dávala jsem si záležet na tom, abych v autobuse seděla blízko něho a neuniklo mi nic z jeho vyprávění.

Dnes je sbormistryní Severáčku už více než 25 let Silvie Langrová a vede ho v podobném duchu, srdcem. Severáček stále sklízí jedno ocenění za druhým, reprezentuje naši zemi i město na prestižních zahraničních festivalech po celém světě a ve velkém spolupracuje Divadlem F. X. Šaldy, kde se děti objevují v řadě nejen operních inscenací.

Díky za krásný vzpomínkový koncert a ať se ti milý Severáčku daří!

View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/koncert-pod-stromy#sigProId2380f51321


sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 145 krát
Označeno v :