Maraton psaní dopisů: Společně měníme svět

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Lidská práva

Maraton psaní dopisů je celosvětová akce, kterou pořádá lidskoprávní organizace Amnesty International.

Každoročně upozorňuje na osudy lidí, kteří jsou vězněni nebo jinak utlačováni za své poltické názory, náboženské přesvědčení, sexuální orientaci, genderovou identitu nebo lidskoprávní aktivity. Miliony dopisů napsaných na papíře jsou v dnešní digitální době nástrojem, který má obrovskou sílu.

Poslanecký klub STAN posílá 112 dopisů a já věřím, že tato aktivita může pomoci. Jednak těm konkrétním nespravedlivě vězněným nebo stíhaným lidem, ale i v obecném měřítku. Ukazujeme totiž diktátorům a autokratickým režimům že sledujeme, co se u nich děje a že nám to není jedno. Že svět je vidí, jakkoliv se jim často daří své nekalé praktiky utajovat ve své zemi, třeba kvůli neexistenci nezávislých médií.

Ještě do 15.prosince je možné se do Maratonu psaní dopisů zapojit. Na webu Amnesty International si vyberte jeden nebo více ze šesti konkrétních příběhů lidí utlačovaných za své činy či názory a napište svůj dopis. Miliony dopisů, které jsou v rámci maratonu napsány, tvoří mezinárodní tlak na vlády a úřady, aby jednaly v zájmu spravedlnosti. A to má smysl.

Nezůstaňte stranou – vaše slova mohou změnit životy. Staňte se součástí globálního hnutí za práva a spravedlnost.
sepsalJarmila Levko

(2 - počet hlasů)
Přečteno 167 krát
Označeno v :