Návštěva Domečku v Novém Městě pod Smrkem
Jarmila Levko

Návštěva Domečku v Novém Městě pod Smrkem

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

V rámci letních cest po Libereckém kraji jsem prožila krásný a inspirativní čas v Domě dětí a mládeže v Novém městě pod Smrkem, kterému místní neřeknou jinak než „domeček“.

Pozvala mě ředitelka Střediska volného času Roroš Yveta Svobodová, která se už léta stará o volnočasové aktivity místních dětí. Během školního roku nabízí Domeček pestrou paletu sportovních kroužků, od plávání přes lezectví, florbal, volejbal, badminton až po sportovní hry, ale i kroužky výtvarné, hry na kytaru, včelařský i deskové hry. Zkrátka děti mají z čeho vybírat. V čase letních prázdnin organizuje Roroš příměstské tábory, na jednom z nich jsem měla možnost část dne strávit s dětmi a vedoucími.

Prostředí Domečku, s překrásnou zahradou, s vybavením pro tvorbu všeho možného, je pro příměstský tábor ideální. Výtvory dětí mě doslova ohromily. Minidomečky ze dřeva odrážely jejich kreativitu i zručnost, každý domeček byl originální. Děti na nich pracovaly zcela samostatně. Mají můj obdiv, myslím, že bych něco takového vytvořit nedokázala.

Nové město pod Smrkem je malé příhraniční město s přibližně 3 800 obyvateli. Leží v překrásné přírodě Frýdlantského výběžku, dopravní spojení do větších měst ale není ideální. Proto má podle mého názoru Domeček pro město zásadní význam. Vytváří smysluplnou náplň volného času pro místní děti, a to je k nezaplacení.

Děkuji paní ředitelce Yvetě Svobodové také za to, že zprostředkovala moje setkání s místní reprezentací města: s místostarostou Jaromírem Pelantem, zastupiteli Alenou Steffanovou a Pavlem Šlapákem a tajemníkem městského úřadu Vladislavem Petrovičem. Byla to pro mě dobrá příležitost dozvědět se více o životě ve městě a o tom, co místní politiky nejvíce trápí.

Děkuji za milé setkání novoměstským dětem i dospělým!sepsalJarmila Levko

(2 - počet hlasů)
Přečteno 211 krát
Označeno v :