Učitelé si zaslouží naši úctu

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Glosičky

Dnes slavíme Den učitelů. V řadě zemí se slaví Mezinárodní den učitelů, stanovený v roce 1994 Organizací spojených národů na den 5. října.

V České republice a také na Slovensku se ale slaví 28. března, v den výročí narození Jana Amose Komenského, posledního biskupa Jednoty bratrské a jednoho z největších českých myslitelů a filozofů.

Jeho školská organizace je v mnoha zemích a v různých modifikacích používána dodnes. Také jeho teze o výchově dítěte mají stále co říci. Podle Komenského má výchova a vzdělávání dětí tři hlavní cíle: poznat sebe a svět (vzdělání ve vědách, uměních a řemeslech), ovládnout sebe (výchova mravní) a povznést se k Bohu (výchova náboženská).

Právě dnes si připomínáme výročí narození Jana Amose Komenského a slavíme svátek všech učitelů. Jako máma dvou dětí stále ještě školou povinných vím, jak důležitá je práce pedagogů. Mohou ovlivnit v dobrém, ale i ve špatném, děti a mladé lidi na celý život. Proto si práce pedagogů nesmírně vážím a přeji k dnešnímu Dni učitelů vše dobré a hodně energie ale i trpělivosti a pochopení ve vaší práci.sepsalJarmila Levko

(2 - počet hlasů)
Přečteno 217 krát
Označeno v :