Konsolidační balíček prošel do druhého čtení

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve sněmovně

Státní dluh je potřeba zkrotit. To je naším prvořadým cílem, s tím jsme šli do voleb.

Obludné tempo zadlužování nejde zastavit z roku na rok, ale musíme zatáhnout za brzdu a schodky rozpočtu snižovat. Právě projednávaný konsolidační balíček je začátkem.

Ve čtyřech dnech jsem strávila ve sněmovně 49 hodin. Při projednávání konsolidačního balíčku padlo mnoho řečnických perel (většinou naprosto nesouvisejících s podstatou věci), nechyběly vulgarismy a osočování, ale třeba i úryvek z pohádky Jak pejsek a kočička vařili dort. A já jsem občas „zavřela uši“ a utíkala myšlenkami.

Uvědomila jsem si, že historie se opakuje, střídají se období lepší a horší. Vždycky to tak bylo a bude. Vzpomněla jsem si na Margaret Thatcher, premiérku Velké Británie v letech 1979 – 1990. I ona měla nelehký úkol, léčit veřejné finance a přebujelou státní administrativu. Stejně jako naše hnutí STAN, šla do volebních klání s jasným úkolem. Vysvětlit lidem, že na dluh žít jednoduše nejde. Margaret to dokázala. Inspirována touto silnou a energickou ženou i já věřím, že se nám společně podaří veřejné finance uzdravit, a že náš stát bude opět prosperovat.sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 171 krát