Proč budu hlasovat proti vyslovení nedůvěry vládě
Jarmila Levko 1. 9. 2022

Proč budu hlasovat proti vyslovení nedůvěry vládě

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve sněmovně

Tato vláda zdědila republiku s historicky nejvyšším schodkem státního rozpočtu.

Tempo zadlužování bylo v roce 2021 nejrychlejší z celé EU. Je naším úkolem se tento trend zvrátit a postupně se přiblížit rozpočtům vyrovnaným. To není snadný úkol.

Tato vláda byla ustanovena v prosinci a v únoru přišla válka na Ukrajině. A tato vláda zvládla migrační vlnu velmi dobře. Ano, za přispění neziskových organizací i občanů, kteří pochopili závažnost situace a pomáhali a spontánně pomáhali lidem prchajícím před hrůzami války.

Tato vláda řeší aktuální problémy, jen s vědomím odpovědnosti pro příští generace. Jednoduchá řešení, totiž rozhazovat vypůjčené peníze z helikoptéry, jsou populistická a iluzorní. Nakonec nás doženou, tak jako nás teď dohání nepřiměřené zadlužování státu zejména v posledních dvou letech.

Vyvolání hlasován o nedůvěře vládě je jen tah před komunálními volbami. Opozice také dobře ví, že vláda si za svými kroky stojí a že po mnohahodinové debatě s vyslovením nedůvěry vládě neuspěje. Je to jen snaha vést ve sněmovně dlouhé debaty a tím znemožnit vládě, aby pracovala. Aby schvalovala zákony, které nás mohou posunout. To je taktika opozice. Znemožnit koalici prosadit svou vůli. Opozice má jistě právo na vyjádření svých názorů. Nemá ale právo paralyzovat sněmovnu a bránit vítězům voleb vládnout. To je popření principu demokracie a popření výsledků voleb. To nemá s politickou etikou nic společného a pro budoucnost země navíc žádný význam.

Tuto vládu podpořím, má mou důvěru.


sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 199 krát