Jedenáct naplněných let

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

Jedenáct let a jeden měsíc. Čas, který jsem byla zaměstnána v libereckém divadle. Posledních osm sezón jako jeho ředitelka. Je to velmi významná část mého života.

Za tu dobu se z mých malých dětí, prvňáčků, staly děti téměř dospělé (v listopadu jim bude 18). Potkala jsem spoustu inspirativních lidí. Lecčemu se přiučila. Zažila pocity naprosté euforie, když se podařilo něco velkého, i frustrace, když věci prostě nešly tak jak jsem chtěla.

S mými kolegy jsme toho za tu dobu zažili velmi úspěšné sezóny, vznikly výjimečné inscenace, které bodovaly jak u diváků, tak u odborné kritiky. Prošli jsme ale i velmi těžkým obdobím, kdy divadlo kvůli vládním nařízením nesmělo hrát, což je to nejhorší, co se může divadelníkům stát. To se pak jeden ptá po smyslu své práce. Protože divadlo bez diváků prostě smyl nedává.

Podařilo se také posunout divadlo vpřed po stránce technického vybavení a realizovali jsme řadu dílčích rekonstrukcí, jak v Šaldově, tak Malém divadle, ze kterých mám velkou radost. I když dluh na vybavení a budovách je tak velký, že je stále co dohánět.

Počínaje dnešním dnem jsem opustila svou kancelář v divadle a jsem poslankyní na celý úvazek. Protože ani divadlo ani sněmovna si nezaslouží jen polovinu člověka.

Ředitelnu v divadle jsem velmi ráda předala své milé kolegyni, dosavadní šéfce opery Lindě Hejlové Keprtové. Lindo zlom vaz a já se budu těšit na každou premiéru mého milého divadla.


sepsalJarmila Levko

View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/jedenact-naplnenych-let#sigProId295e46b2bb


odkaz Divadlo F. X. Šaldy
(2 - počet hlasů)
Přečteno 327 krát
Označeno v :