Nové sedačky v divadle F. X. Šaldy

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

Naše liberecké divadlo vstupuje do 139 sezony. Zkouší se nové inscenace, oprašují se ty, co už jsou na repertoáru, zkrátka připravuje se vše pro naše milé diváky. A já věřím, že ocení nejen umělecké výkony, ale také další vylepšení v budově Šaldova divadla.

V době prázdnin totiž byly instalovány nové sedačky na druhý a třetí balkon. Vlastně je to takový malý zázrak, v době extrémního nárůstu cen, nedostatku materiálu, lidí, prostě všeho. Podařilo se to díky tomu, že smlouva na výměnu sedadel byla uzavřena již na začátku roku 2021 s tím, že sedačky budou vyměněny ve dvou etapách. V létě 2021 přízemí a první balkon, letos pak druhý a třetí balkon.

Smlouva byla uzavřena na dvě etapy hlavně proto, že divadlo nemělo dostatek financí vyměnit všechny sedačky najednou. A když už jsme u těch financí, tak díky patří Libereckému kraji, který zafinancoval podstatnou část, a samozřejmě našemu zřizovateli městu Liberec. Kouzlo výměny sedaček na druhém a třetím balkoně tkví ale i v tom, že díky vyšším opěradlům sedaček zmizela zábradlí mezi jednotlivými řadami. Ta zábradlí prakticky způsobovalo to, že váš výhled na jeviště byl v půlce nebo třetinách, to podle vzrůstu diváka, přetnut. S touto sezónou ale éra „pruhovaného“ výhledu na balkonech končí.

Byla jsem se na nové sedačky podívat, jsou překrásné a pohodlné k tomu. Mám z toho velkou radost a věřím, že to naši diváci ocení.

sepsalJarmila Levko
odkaz Více také v článku
(1 Hlasovat)
Přečteno 237 krát