Mezinárodní festival Lípa Musica začíná!

Jarmila Levko by Jarmila Levko
V libereckém kraji

Koncertem Operní gala Kateřiny Kněžíkové byl v libereckém Šaldově divadle zahájen 21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica.

Jako obyvatelka Libereckého kraje jsem na tento festival náležitě hrdá. Jeho zakladatel a ředitel Martin Prokeš ho vypiplal tak, že ho odborná komise označila jako třetí nejlepší festival vážné hudby v České republice, hned po Pražském jaru a Smetanově Litomyšli.

Za těch 21 let se festival postupně rozrostl z České Lípy do celých severních Čech i do Německa. Letošní 21.ročník přináší 21 koncertů, každý z nich v jiném prostoru, ožívají kostely a další rozličná místa s geniem loci. Pro vás ze severních Čech nebo ty, kteří jste ochotni za dobrým koncertem vážit i delší cestu, mrkněte na program:

odkaz Program

Po zahajovacím koncertě festivalu Lípa Musica jsme si připili v kavárně Pošta mezi skleněnými artefakty Jiřího Pačinka a Bořka Šípka. To proto, že ve stejný den začíná naopak akce zcela nová – festival skla Cristal Valley Week. Byl to večer plný krásných zážitků, děkuji za to! Spojení hudby a skla je přímo magické.

Ředitel mezinárodního festivalu Lípa Musica Martin Prokeš má můj velký obdiv. Založil ho, rozvíjel ho, udržel i v nelehkých dobách. To se může podařit jedině tomu, kdo dělá svou práci nejen s maximálním nasazením, ale také s láskou. Přeji letošnímu ročníku Mezinárodního festivalu Lípa Musica, který právě začal, mnoho spokojených diváků!

sepsalJarmila Levko
odkaz Cristal Valley Week 23. - 28. 8. 2022
(3 - počet hlasů)
Přečteno 212 krát
Označeno v :