„DEKA pro“

Jarmila Levko by Jarmila Levko
Ve sněmovně

V prostorách atria Poslanecké sněmovny jsou vystaveny překrásné háčkované a pletené deky. Vskutku umělecká díla, každá jedna vystavovaná deka je originální.

Ale nejde jen o estetiku, jde především o charitu. Výtěžek z prodeje je v rámci projektu „DEKA pro“ určen na podporu mobilní péče Hospice svatého Lazara v Plzni.

Myšlenka projektu „DEKA pro“ se mi moc líbí! Ženy a dívky, ale i muži a chlapci, mají možnost podpořit dobrou věc tím, že háčkují nebo pletou deky. Někteří si koupí vlnu či příze sami a ti kteří tuto možnost nemají dostávají materiál od dárců. Pomáhat tak může každý, kdo má chuť.

Kromě toho, že projekt přinese finanční prostředky na dobročinné účely, má i velmi sympatický sociální rozměr. Propojí studenty, ženy, muže, babičky i dědečky mezi sebou, vznikají nová přátelství a radost nad společným dílem. V současnosti se zapojuje do projektu také mnoho ukrajinských válečných uprchlíků.

Velké finále projektu, ke kterému se jeho účastníci chtějí „proplést“, bude v květnu roku 2023. Plán je mít takový počet dek, aby propojil Město Toušov a obec Kozolupy po vybudované cyklostezce, teprve pak si lidé budou moci deky zakoupit. K propojení těchto dvou míst je zapotřebí uplést či uháčkovat 415 dek. Vzhledem k tomu, že v tuto chvíli už je 334 dek hotových, jsem si jistá že se to podaří!/p>

View the embedded image gallery online at:
https://jarmilalevko.cz/deka-pro#sigProId2c0b1af6dd


odkaz Více na DEKApro

sepsalJarmila Levko

(1 Hlasovat)
Přečteno 160 krát
Označeno v :